Web Tasarım İzmir


Blog

Bir web sitenizin olması şart değildir web siteniz olmasada search console ile müşteri edinebilirsiniz.

Blog » Serach Console

Serach Console

Sitenizin, Google'ın arama sonuçlarına dahil edilmesi için Search Console'a kaydolmanız gerekmez.Ancak kaydolmanız Google'ın sitenizi nasıl gördüğünü anlamanıza ve arama sonuçlarındaki performansını optimize etmenize yardımcı olur.Search Console'u neden kullanmalısınız?

Sitenizin, Google Arama sonuçlarındaki performansını izleyin:

1-Google'ın, içeriğinize erişebildiğinden emin olun
2-Yeni içerikleri taranmaları için gönderin ve arama sonuçlarında görünmesini istemediğiniz içerikleri kaldırın
3-Görsel olarak çekici arama sonuçları sunan içerikler oluşturun ve izleyin
4-Sitenizin bakımını, arama performansını en az düzeyde etkileyecek şekilde yapın
5-Sitenizin temiz kalması için kötü amaçlı yazılım veya spam sorunlarını izleyin ve çözün

Sitenizin, Google Arama'da ve tüm dünya genelinde nasıl göründüğünü keşfedin:

1-Hangi sorgular sitenizin arama sonuçlarında görünmesini sağladı?
2-Bazı sorgular sitenize diğerlerinden daha fazla trafik getirdi mi?
3-Ürün fiyatlarınız, şirket iletişim bilgileriniz veya etkinlikleriniz zengin arama sonuçlarında vurgulandı mı?
4-Hangi siteler web sitenize bağlantı veriyor?
5-Mobil siteniz, mobil cihazlarla arama yapan ziyaretçiler için iyi performans gösteriyor mu?

Search Console'u kimler kullanmalı?

Bir web sitesi olan herkes! Genel amaçlı kullanıcılardan uzmanlara, yeni başlayanlardan ileri düzeyde bilgi sahibi olanlara kadar Search Console size yardımcı olabilir.

Başkalarını yetkilendiren işletme sahibi. Search Console'u kullanmayı bildiğinizi düşünmeseniz de, bunun farkında olmalı ve temel bilgileri öğrenmelisiniz. Web sitenizin Search Console'daki yapılandırmasıyla ilgili size yardımcı olması için web yöneticinizi veya bir pazarlama uzmanını görevlendirmiş olabilirsiniz. Bu durumda, web sitenizin tüm raporlarına erişebildiğinizden ve bu raporları kontrol edebildiğinizden emin olmak için o kişiyle birlikte çalışabilirsiniz. Ayrıca, siteniz hakkında işle ilgili önemli kararlarınızı verebilmeniz için sitenizin arama sonuçlarında nasıl performans gösterdiği konusunda mümkün olduğunca fazla şey öğrenmeniz de faydalı olacaktır.

SEO uzmanı veya pazarlamacı. Dijital pazarlamaya odaklanmış biri olarak, web sitenizin trafiğini izlemeniz, sıralamanızı optimize etmeniz ve sitenizin arama sonuçlarındaki görünümüyle ilgili kararları bilgili şekilde vermenizde Search Console size yardımcı olacaktır. Web sitesiyle ilgili teknik konudaki kararları etkilemek ve Analytics, Google Trendler ve Google Ads gibi diğer Google araçlarıyla birlikte ileri düzey pazarlama analizleri yapmak için Search Console'daki bilgileri kullanabilirsiniz.

Site Yöneticisi. Site yöneticisi olarak, sitenizin sağlıklı şekilde çalışmasıyla siz ilgilenirsiniz. Search Console; sunucu hatalarını, site yükü sorunlarını ve saldırı, kötü amaçlı yazılım gibi güvenlik sorunlarını kolayca izlemenizi ve bazı durumlarda çözmenizi sağlar. Ayrıca bunu, arama performansıyla ilgili olarak, yaptığınız site bakımı veya düzenlemelerinin düzgün şekilde işlediğinden emin olmak için de kullanabilirsiniz.

Web Geliştiricisi. Siteniz için asıl işaretlemeyi ve/veya kodu oluşturuyorsanız Search Console işaretlemeyle ilgili sık karşılaşılan sorunları (yapısal verilerdeki hatalar gibi) izlemenize ve çözmenize yardımcı olur.

Uygulama Geliştirici. Bir uygulamaya sahipseniz mobil kullanıcıların Google Arama'yı kullanarak uygulamanızı nasıl bulduğunu görmek istersiniz. Search Console, uygulamanızı sorunsuz bir şekilde web sitesi dünyasıyla entegre etmenize yardımcı olabilir.


Blog & Serach Console

Blog & Serach Console

.

İLETİŞİM

Pro Tasarım Bilişim Teknolojileri
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Da:5
Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İZMİR/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr