Web Tasarım İzmir


Blog

Google My Business (Benim işletmem) google işletme hesabı google harita servisine kayıt olmanız ve öne çıkabilmeniz için ücretsiz harika bir araçtır

Blog » Google My Business

Google My Business

Google my bussines (benim işletmem) hesabını web siteniz olmasa bile oluşturabilirsiniz.
Nasıl oluşturulur.
İşletme hsabı oluşturabilmeniz için öncelikle gmail hesabı açmalısınız. Bir gmail hesabı açtıktan sonra hesabınıza giriş yapın. Sağ üst kısımda profil bilgilerinizin olduğu kısımda ızgara menü beliricektir. Menüden google ürünlerine giriş yapın. Google ürünlerinin listelendiği bölümde Benim işletmem seçeneğini bulun ve başla seçeneği ile işletme hesabınızı oluşturun. İşletme hesabınızı oluştururken bilgilerinizi eksiksiz girin. Fotoğraflar bölümünü işletmenize ait fotoğraflarla doldurun. İşletme hesabınıza işletmeniz ile ilgili tüm bilgileri doldurduktan sonra sizden işletmenizin onaylanması istenecektir. Telefonla yada posta yolu ile onaylayabilirsiniz. İşletmeniz onaylandıktan sonra arama sonuçlarında görünmeye başlayacaktır.
İşletmeniz tüm haritalı aramalarda görünür ve kolayca bulunur. Bazen web sitesi ile çıkamadığınız anahtar kelimelerde öne çıkabilirsiniz.

Google my bussines (benim işletmem) ücretsiz web sitesi nasıl alınır?
İşletme hesabınıza giriş yapın. Sol taraftaki menü seçeneklerinden web sitesi seçeneğine tıklayın. Googlenin yönergelerini takip ederek bir kaç adımda kolayca ücretsiz bir web sitesi sahibi olursunuz.

Yayın oluşturma
Sol taraftaki menüden yayınlara tıklayın ve yayın oluşturmaya başlayın. Yayınlarınızın güncel olmasına dikkat edin. Yayın oluştururken yayın hakkında olabildiğince bilgi verin. Yayınlarınızda etkinlik,ürün teklifi oluşturabilirsiniz.

Ürün listeleme
İşletme hesabınızda sol menüden bilgi seçeneğine tıklayın. Seçeneklerden hizmetler seçeneğine tıklayın. Açılan kısımdan ürünlerinize kategorilendirebilir ve fiyatları ile birlikte yayınlayabilirsiniz.

Google my business ile ücretsiz olarak bir çok hizmetten yararlanmanız mümkündür. Hesabınıza birden fazla işletmede ekleyebilirsiniz. Örneğin 3 şubeniz var her biri için ayrı bir hesap oluşturabilirsiniz.

Google my business mobil kullanım
Google play store'den mobil cihazınıza işletme uygulamasını indirin. Giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızdaki gibi herşeyi mobil cihazınızdan kolaylıkla yönetebilirsiniz. Gittiğiniz yerlerde işletmeniz için uygun fotoğraflar çekebilir ve anında işletmenizde yayınlayabilirsiniz.

Google my business yardım
İşletme hesabınızla ilgili tüm sorunlarda googleden yardım alabilirsiniz. Bilgisayarınızda sol menü en alt kısımdan mobil cihazınızda ise sol üstteki ızgara menüden yardım ve geri bildirim seçeneğinden istediğiniz şekilde destek alabilirsiniz.

Dilerseniz Google my business hesabı için firmamızdan da destek alabilirsiniz. Firmamız sizler için Google my business hesabı oluşturma ve optimize etme hizmetide vermektedir.


Blog & Google My Business

Blog & Google My Business

.

İLETİŞİM

Pro Tasarım Bilişim Teknolojileri
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Da:5
Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İZMİR/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr