Web Tasarım İzmir


Blog

Googlede ilk sayfada olmayı herkez ister ancak bunun garantili bir yolu varmıdır? Bir çok yerde garantili ilk sayfa seo çalışması gibi başlıklar var bu doğrumudur?

Blog » Google'de İlk Sayfa Garantisi

Google'de İlk Sayfa Garantisi

Google'de ilk sayfada olmayı herkez ister ancak bunun garantili bir yolu yoktur. İlk sayfada çıkmak için zaman içinde tecrübe edilmiş yöntemler vardır bunlar kullanılarak ilk sayfaya çıkarma çalışması yapılmaktadır ancak kesin değildir. Yükselme kesindir ama ilk sayfa kesin diye bir şey yoktur. Google kimsenin akrabası değildir. Size ilk sayfa garantisinden bahsedenler bunu arama motorunu manuple ederek yapmaktadırlar ancak bu googlenin ilerleyen süreçlerindeki güncellemesi ile en son sayfaya gitmenize sebep olacaktır. Google ilk sayfa sırrını hiçbir zaman vermemiştir. İlk sayfa garanti şeklinde söylemde bulunanlara şu şekilde bir soru sormalısınız.

Googlede ilk sayfada 10 site göstermektedir diyelimki web tasarım sektöründen 15 kişi "web tasarım izmir" kelimesinde ilk sayfada olmak istiyor eğer garantili bir yol varsa hangisi ilk sayfada olacak bu durumda 5i her türlü elenecek öyle değilmi? bu mümkün değildir google'de ilk sayfada olmanın garantili tek yolu google ads reklamlarıdır ancak bu şekilde ilk sayfada olmanız ve ilk sayfada kalıcı olmanız garantidir bunun dışındaki hiç bir uygulama ile garanti edilemez.

Ancak bazı anahtar kelimelerde google'de ilk sayfaya çıkmak kolayca sağlanabilmektedir bunlar sizi aldatmasın çünkü onlar zaten rekabetin olmadığı kelimeler olduğu için tecrübeli bir webmaster bunu kolaylıkla yapabilir ve bu sizde google'de ilk sayfada olmanın garantili bir yolu varmış gibi bir algının oluşmasına neden olabilir. Buna bir örnek vermek gerekirse "web tasarım izmir" kelimesinde ilk sayfada olmak çok uzun uğraşlar ve çalışmalar gerektirir ve mümkün olmayabilir olsada kalıcı olunulması çok zor bir kelimedir ancak mesela "web tasarım urla" kelimesi için durum çok farklıdır biraz istikrarlı ve basit bir kaç çalışma ile "web tasarım urla" kelimesinde googlede ilk sayfada çıkmak mümkündür.

Web sitenizin ilk sayfada olmasını istiyorsanız bunun için organik çalışmalar yapmalısınız. Site içi seo ve site dışı seo olarak iki şekilde planlı olarak çalışılmalıdır. Öncelikle googlenin istediği tüm kriterlere uygun web sitesi olmalıdır.

Web sitesi nasıl yapılmalı ile alakalı makalemizde bu konudan bahsetmiştik. Site içi site dışı sitenizin alt yapısı sitenizin tasarımı herşeyiyle gereği gibi yapıldığında siteniz yükselecektir belkide ilk sayfayada çıkacaktır rakiplerinize bağlı olarak ancak bunun garantisi yoktur.


Blog & Google'de İlk Sayfa Garantisi

Blog & Google'de İlk Sayfa Garantisi

.

İLETİŞİM

Pro Tasarım Bilişim Teknolojileri
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Da:5
Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İZMİR/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr