Web Tasarım İzmir


Blog

E Ticaret sitesi tasarımı nasıl olmalıdır. E Ticaret sitesi tasarımında mobil uyum nasıl sağlanır. E Ticaret sitesi kurarken nelere dikkat edilmelidir.

Blog » E Ticaret Sitesi Tasarımı

E Ticaret Sitesi Tasarımı

E Ticaret siteniz'de kurumsal firma tasarımlarında olduğu gibi önceliğin mobil versiyon tasarımında olması gereklidir. E Ticaret sitenizin mobil uyumunun çok iyi olması hem alışveriş yapıcak olan müşterileriniz hemde sizin yönetiminiz açısından önemlidir. E Ticaret sitenizin sadece arayüzünün değil yönetim panelininde mobil uyumlu olması işinizi kolaylaştırıcaktır.

E Ticaretin en güzel avantajlarından biriside yaptığınız işe bağlı olarak dünyanın her yerinden sanal mağazanızı yönetebilmenizdir. Örneğin tek başınıza çalışıyorsunuz ve iş bağlantıları için sürekli seyahat etmeniz gerekiyor. Full özelliklere sahip tüm mobil cihazlara tam uyumlu bir eticaret siteniz varsa yanınızdaki taşınılabilir herhangi bir cihaz ile ticaretinizi aksatmadan rahatlıkla yapabilir müşterileriniz ile iletişim kurabilir siparişlerinizi takip edebilir ve tüm organizasyonu hareket halindeyken yapabilirsiniz.

Mesela tatildeyken bile ürün satmaya devam edebilirsiniz. %100 mobil uyumlu bir e ticaret sitesi ile hayatınızın her anında ürünlerinizi satmaya devam edebilirsiniz. Bu ve benzer şekilde e ticaretin keyfini sürmek istiyorsanız hem müşterileriniz hem sizin için mobil uyumlu tasarım şarttır. Buna alternatif olarak mobil uygulama tercih edebilirsiniz. Mobil uygulama ile müşterilerinize daha konforlu bir alışveriş imkanı sunabilirsiniz. Mobil uygulamanın bir başka avantajıda mobil uygulamayı storeden indiren müşterinizin aklında daha kalıcı olamanızı sağlamasıdır.

E Ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken ilk konu mobil kullanılabilinirliği olduğunu unutmayın. Mobil uyumluluk yeterlimidir tabiiki yeterli değildir tasarımda'da dikkat gerektiren bazı önemli konular vardır. Mesela her e ticaret sitesinde olan bir özellik popup reklam pencereleridir. Kampanya duyuru gibi bildirileri sitenize gelen ziyaretçinize sunmak için güzel bir uygulamadır ancak bu durum mobil cihazlar için geçerli olmayabilir. Çünkü popup pencereler küçük ekranlı cihazlarda kapatılma zorluğu olduğu için müşteriniz rahatsız olacaktır ve sitenizden çıkmak isteyecektir bu hususu göz önünde bulundurmalısınız.

Tasarımdaki reklam panolarının dizaynında dikkatli olunuz reklamların herzaman en son görünmesini sağlamalısınız reklam panoları ilk göründüğü zaman ziyaretçileriniz ürünlerinize ulaşmakta zorluk yaşayacaktır buda kullanıcı deneyimini kötü etkileyecektir.

Bu ve benzeri uygulamalar nedeniyle sitenizden çıkan kişilerin arama motorlarındaki hemen çıkma oranınızın yükselmesine neden olacağı için arama sonuçlarındaki durumunuzu'da olumsuz etkileyecektir.

Genel olarak toparlamak gerekirse e ticaret sitenizin tasarım ve dizaynı konusunda mobil cihaz görünümüne ve kullanılabilinirliğine öncelik vermelisiniz.


Blog & E Ticaret Sitesi Tasarımı

Blog & E Ticaret Sitesi Tasarımı

.

İLETİŞİM

Pro Tasarım Bilişim Teknolojileri
Mithatpaşa Cad 230 Sk Yalı Mah No:2 Kat:3 Da:5
Halkbankası Üstü Güzelbahçe/İZMİR/TURKEY
+90 232 234 58 16, +90 538 527 85 15
bilgi@protasarim.net.tr