Web Tasarim İzmir

Pro Blog 

Pro tasarım web hakkında blog konuları 

Ssl Nedir

Ssl Nedir

SSL Sertifikası nedir makalesinde anlattığımız gibi birbirinden uzak noktalarda çalışan iki uygulama arasında verinin güvenli transfer edilebilmesini sağlamak için SSL Sertifikalarına ihtiyaç duyarız..
Pro Blog » Ssl Nedir
SSL Sertifikası iki uygulama arasında zaten varolan güvenli veri trafiği akış protokolünün, dünya da ikinci bir kimsenin sahip olmadığı bir anahtar dizesi ile şifrelenmesini sağlayarak trafiğin güvenli olmasını sağlamaktadır.

Banka ve finans sektörü bu sertifikaların en çok kullanımına sebep olan uygulamaları çalıştırmaktadırlar. En basit bankacılık uygulamaları bile kullanan kişi için çok önemli kişisel bilgiler içerebilir. Sanal ticaret ise İnternet üzerinde bu sertifikaların kullanımına en fazla ihtiyaç duyulan mecradır. Herhangi bir e-ticaret web sitesinden alım yaparken kredi kartı veya size özel bazı finansal bilgileri girmeniz gerekebilir. Bu bilgilerinizi girdiğiniz tarayıcınızdan uygulamanın olduğu web sunucuya veriler ulaştırılırken bilginin güvenli bir şekilde gitmesi ve sonrasında sanal pos tarafından işlenmesi gerekmektedir. Bunu da size SSL Sertifikaları sağlar.

Sanal pos uygulamaları bunları kullanan iş yerlerine bankalar tarafından verilmektedir. Bankalar bu uygulamaların çalışacağı web sayfalarının kesinlikle SSL sertifikalı olmalarını kontrol ederler. Buna sebep kritik müşteri bilgilerinin taşınırken sorunsuz ve güvenli bir şekilde gideceği yere gitmesinden emin olmak istemeleridir.

Ülkemizdeki tüm bankalar sanal pos hizmeti verip kendileri ile entegre çalışacak e-ticaret sitelerinin SSL Sertifikası ile korunmalarını istemektedir. Böylece hem tüketici hem banka hem de uygulamayı kullanan üye işyeri korunmuş olur.

SSL Sertifikaları günümüzde korumanın dışında artık bir web sitesi kriteri durumuna'da gelmiştir. Online satış yapın yada yapmayın her iki şıktada bir SSL sertifikanız olması arama motorları açısından önemli bir durumdadır. Örneğin Google Chrome Web Browser eğer web sitenizde SSL sertifikanız yoksa sitenizi kullanıcılara güvenli olmayan bir bağlantı olarak göstermektedir. Buda siteniz açısından kötü bir kullanıcı deneyimi olacaktır. Googlenin kullanıcı deneyimine önem verdiği bu dönemde bu durum sizin sıralamalardaki yerinizide olumsuz etkileyecektir.

Bu nedenle eğer bir web siteniz varsa yada yeni bir web sitesi kuracaksanız SSL sertifikası sizin için son derece önemlidir. SSL sertifikası maliyetleri yüksek gibi gözüksede eğer herhangi sanal pos yada online bir işlem yoksa firmamız size kurduğu web sitesine SSL sertifikanızı ücretsiz olarak tanımlamaktadır.

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.